Misyon ve Vizyon

Misyon

Bilimsel anlayışa sahip, üretken, toplumsal sorunlara duyarlı ve bu sorunlara çözüm üretebilen, iletişim becerileri yüksek, kendini yenileyebilen, özgür ve eleştirel düşünceye sahip, doğaya, kültüre ve sanata duyarlı, mesleğine adanmışlık duygusuna sahip, özgüveni yüksek ve hoşgörülü öğretmenler yetiştirmektir. Ayrıca eğitim-öğretim sürecinde karşılaşılan sorunlara çözüm olabilecek araştırmalar yapmak ve bu araştırmaları yürütebilecek akademisyenler yetiştirmek ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kurumlar başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışındaki kurumlarla işbirliği yaparak karşılıklı gelişim desteği sağlamaktır.

 

Vizyon

Eğitim Bilimleri ile ilgili bilimsel araştırmalarla bilgi üretimine katkıda bulunmak; geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve gençlerimize çağdaş bilgi, beceri ve tutumlar kazandıracak nitelikli öğretmenler yetiştirmek; bilgi birikimimizi ulusal ve uluslararası düzeydeki paydaşlarımızın kullanımına sunan bir fakülte olmaktır.

Taşlıçiftlik Yerleşkesi 60150 Tokat/TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.