Dekanın Mesajı

  • DEKANIN MESAJI

Prof. Dr. Eren YÜRÜDÜR

Eğitim Fakültesi Dekanı


DEKANIN MESAJI

Sevgili Öğrenciler,

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Eğitim Fakültesine hoş geldiniz.

Yirmi sekiz yıllık eğitim-öğretim faaliyetini başarıyla geride bırakan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi çatısı altında 1999 yılında kurulan Eğitim Fakültemiz, "Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü" (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri  Öğretmenliği Programı), "Eğitim Bilimleri Bölümü" (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Programı), "Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü" (Müzik Öğretmenliği Programı ve Resim Öğretmenliği Programı), "Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü" (Fen Bilgisi Öğretmenliği Programı ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği Programı) ve " Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü" (Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı ve Türkçe Öğretmenliği Programı) ve “Temel Eğitim Bölümü” (Okul Öncesi Öğretmenliği Programı ve   Sınıf Öğretmenliği Programı)  ve Özel Eğitim Bölümü (Zihin Engelliler Programı) ve “Yabancı Diller Eğitimi Bölümü” (İngiliz Dili Eğitimi) olmak üzere toplam 8 lisans bölümünde 12 ayrı öğretmenlik programı ile lisans eğitim-öğretimine devam etmektedir. Fakültemizde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mevcut olup henüz öğrenci alınmamaktadır. TOGÜ Eğitim Fakültemiz eğitim-öğretim faaliyetleri seçkin öğretim elamanı kadrosu ile yürütülmektedir. Fakültemiz kadrosunda 8 profesör, 23 doçent, 40 Dr. Öğr. Üyesi, 6 öğretim görevlisi, 16 araştırma görevlisi  olmak üzere toplam 99 öğretim elemanı görev yapmaktadır. Bir başka ifadeyle fakültemizdeki bölümlerde alanında uzman  yeterli sayıda öğretim üyesi ve öğretim elemanı mevcuttur ve bunlar öğrencilerimizle birebir ilgilenebilmektedir.

 

Fakültemizde eğitim dili Türkçedir. Ancak, tüm bölümlerimiz için "isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı" açılmaktadır. Öğrencilerimiz öğrenimleri süresince "çift anadal" ve "yandal" eğitimi yapabilmektedir. Fakültemizin programları, öğrencilerimizin değişen şartlara kolaylıkla uyum sağlayabileceği zengin bir içeriğe sahiptir. Ayrıca Üniversitemizin, öğrencilerimiz için yarı zamanlı (part-time) çalışma imkânları bulunmaktadır.

Eğitim Fakültemizin modern binası, öğrencilerimize mükemmel bir eğitim-öğretim fizikî alt yapısı sunmaktadır. Bu bakımdan fakültemizde donanımlı 41 derslik, 2 amfi, 7 atölye, 5 bilgisayar laboratuvarı, 3 Fen bilimleri öğretimi laboratuvarı; 1 konferans salonu, müzik eğitimi için 72 bireysel çalışma odası ve 5 özel amaçlı (alan eğitimi) sınıf bulunmaktadır. Bu tesisler,  öğrencilerimizin meslek bilgileri kazanmalarına ve kişisel yeteneklerini geliştirmelerine katkı yapmaktadır.

 

TOGÜ Eğitim Fakültesi öğretmen-akademisyen ve araştırmacı yetiştiren programlarıyla siz değerli öğrencilerimizi; çağdaş bir yönetsel anlayışla, Atatürk İlkelerine bağlı, uluslararası düzeyde donanımlı ve yetkin, doğa ve insana saygılı eğitimciler yapmayı amaçlamaktadır.

 

Değerli öğretmen, danışman, akademisyen ve araştırmacı adayları;

Üniversiteli olmak, üniversite eğitimi almak ve bir meslek edinmek her birey için bir ayrıcalıktır. Bilim, sanat ve kültür yolunda hızlı adımlarla ilerleyen Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitemiz bünyesindeki Eğitim Fakültemiz, modern alt yapısı ve donanımlı öğretim elemanı kadrosuyla,  sizleri buluşmaya çağırıyor. Gelin hayallerinizi birlikte gerçeğe çevirelim.

 

                                                                                       

                                                                                                  Prof. Dr. Eren YÜRÜDÜR

                                                                                                      Dekan 

Taşlıçiftlik Yerleşkesi 60150 Tokat/TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.