Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı

  • Eğitim Yönetimi Anabilim Dalı
  • Tanıtım

TANITIM

Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bilim Dalı’nın amacı Milli Eğitim Bakanlığı’na ve diğer kurumlara yönetim, denetim, planlama ve eğitim ekonomisi alanında uzman yetiştirmek; alan yazına bilimsel araştırmalarla katkıda bulunmak; eğitim kurumlarında çalışan öğretmen, yönetici ve deneticilerin mesleki yeterliklerini yükseltmektir. Program, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanıyla ve ilgili zorunlu dersler içermektedir. Eğitim programında zorunlu derslere ilave olarak öğrencilere kendi tercihleri göre seçebilme şansı sunulan seçmeli dersler bulunmaktadır.

Eğitim Yönetimi ve Denetimi Tezli Yüksek Lisans Programından mezun olanlara “Bilim Uzmanı” unvanı verilir. Bu süreçten sonra istedikleri takdirde doktora programını tamamlayıp Doktor (Dr.) unvanı da alarak akademik personel olabilirler. Bölüm derslerinden en az 21 yerel kredi karşılığı ders alan, bir alan semineri dersini başarıyla tamamlayan ve alanıyla ilgili hazırladığı bir tezi jüri önünde başarıyla savunan öğrenciler Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans diplomasına sahip olurlar.

Taşlıçiftlik Yerleşkesi 60150 Tokat/TÜRKİYE Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2018© Tüm Hakları Saklıdır.